FANDOM


Witaj na Bajkoland Ostrów Wiki!

Bajkoland 04

Zabawy w Bajkolandzie. Twarze zostały zamazane ze względu na prawa powszechnej prywatności.

Wikia poświęcona Bajkolandowi w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowo otwarty bajkoland "Bajkowa Kraina" znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wyspiańskiego 7.

W ofercie sala zabaw dla dzieci jak i organizacja przyjęć dla najmłodszych.

CennikEdit

Wstęp na godzinę kosztuje 8 zł, zdażają się wyjątki.

Szczegółowy cennik jak i wszystkie informacje na stronie bajkolandu "Bajkowa Kraina " - www.bajkowakrainaostrow.pl

Atrakcje Edit

Bajkoland w Ostrowie mimo swego wieku oferuje dużo zabaw. Najchętniej przyjeżdżają tu dzieci, chociaż młodzież też jest mile widziana. Miejsce to oferuje wiele kolorowych labiryntów, basen z kulkami, zjeżdżalnię i m.in. wielki, dmuchany zamek.

Bajkoland 01

Basen z kulkami. Twarze zostały zamazane ze względu na prawa powszechnej prywatności.

  

Budowa Edit

Konstrukcję bajkolandu pełni cegła z lat 50. Została ona jednak pomalowana i otynkowana. Co ciekawe, bajkoland powstał na miejscu wcześniejszej hurtowni, przez co zostały tu hurtownicze ślady, np. wielkie lampy używane do oświetlania budynków hurtowlanych, przemysłowy

Mpb-k

Budowa jednego ze znajdujących się tam hurtowniczych wentylatorów.

system wentylacji (wentylatory mają moc 1000 woltów, przez co są aż 20 - krotnie silniejsze niż zwykłe wentylatory ochładzające). Znajdują się tam rownież stare okna, które na pewno nie przypominają okien domowych, a podobno kiedyś przez 4 okno z lewej było włamanie - nic więcej o tym nie wiadomo. Jest to temat zamknięty dla wlaścicieli bajkolandu i nie chcą o nim rozmawiać.CiekawostkiEdit

W bajkolandzie znajduje się dziwne, nietypowe pomieszczenie - mały pokój u góry. Podobno jest to najstarsze miejsce w bajkolandzie. Właściciele próbują zmagać się z panującym tam zimnem, lecz to nic nie daje. Ten pokoik jest tajemniczy - krążą plotki, że jest nawiedzony. Co dziwne, w równoległej ścianie obok kolejnego hurtowniczego wentylatora znajduje się wielka, rozbryśnięta czerwona plama - niektórzy twierdzą, że to plama, niektórzy, że... plama! Nie ma obaw, to nie krew! Lecz podobno w tym pomieszczeniu dzieją się różne dziwne rzeczy - tak twierdzą dzieci przebywające tam. Kto wie, lecz lepiej być ostrożnym. Ten tajemniczy pokoik pozostanie chyba zagadką do końca.

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego bajkoland został zamknięty, a potem otwarty na nowo. Powodem jest przeszywające promieniowanie wytwarzane przez znajdujące się tam wentylatory. Poprzez przemysłową konstrukcję (a z tym idzie system ultradźwięków NGX) wentylatory wytwarzały groźne dla zdrowia osób poniżej 16 lat ultradźwięki oraz rdzawe opary wynikające ze starości sprzętu. Zamykały one komórki mózgowe odpowiedzialne za przyswajanie informacji. Jako iż dorosłym to nie szkodziło, nie wiedzieli o tym, aż rodzice wysłali skargę - ich dziecko zaczęło narzekać. W związku z tym zamocowano ochronne chipy niwelujące promieniowanie.

Kolejnym powodem zamknięcia sali zabaw była chybotliwa konstrukcja, wszystko zaczęło się tak ruszać, że w końcu ewakuowano wszystkich przebywających w bajkolandzie

Podobno do tajemniczego pokoju na górze przyszli pogromcy zjawisk paranormalnych. Właściciele nie chcieli udzielić informacji, to już na zawsze będzie temat tabu.

Dlaczego warto tu przyjechać? Edit

Bajkoland jest kolorowym krajem rozrywki, który ucieszy i małe dzieci, i starszą młodzież. Zapewne zabawa tutaj nie przyniesie nikomu nudy i każdy, wychodząc z bajkolandu będzie uśmiechnięty. Miejsce to wszyscy wspominają dobrze i mile. Uważam, że jest to najlepszy bajkoland w Wielkopolsce!!!

Smutna wiadomośćEdit

Bajkoland zlikwidowano.  Nowo otwarty Bajkoland "Bajkowa Kraina" zapraszamy na www.bajkowakrainaostrow.pl